Kolekce Hu, tj. adidas Originals a Pharrell Williams

5 (100%) 1 vote

Za okny je stále partnější podzim, ale výrobcům obuvi toto roční období vůbec nevadí. Důkazem mohou být premiéry mnohých modelů. Tento podzim si zvláštní pozornost zaslouží kolekce Hu, což je výsledek spolupráce značky adidas Originals a Pharrella Williamse, amerického hudebníka.

Kolekce Hu, tj. adidas Originals a Pharrell Williams – Pozitivní symbolika

Název kolekce může milovníkům kultury Dálného východu připomínat nádobu pro úschovu vína a vody v epoše Shang a Zhou. Ale tak doopravdy souvisí s anglickým slovem „human“, jehož český význam je „lidský“. Poselstvím kolekce je láska, vášeň a energie a jejím úkolem je propojovat lidi po celém světě právě skrze tyto hodnoty.

Proto se na výrobcích nachází nápisy v různých jazycích a různé vlajky. Pharrell Williams chtěl poukázat na to, že i přes všechny rozdíly tvoříme jeden celek.

Pharrell Williams využil spolupráci s německou značkou nejen k vytvoření skvělých výrobků, ale také pro poukázání na komunikaci mezi lidmi, historii a tradici různých pokolení v různých oblastech světa.

Stojí za to zmínit, že k prezentaci kolekce hudebník pozval původní obyvatele  Severní Dakoty. Předzvěstí celé kolekce byl model adidas NMD ve žluté barvě zdobený nápisy. Boty se ukázaly v červenci a celá kolekce se dostala do obchodů 29. září.

Složení kolekce Hu

Do kolekce Hu patří nejen výše zmíněné Nomády, ale i oversize mikiny a bundy, a také kalhoty a topy. Výrobky jsou ozdobené vlajkami a nápisy v různých jazycích jako angličtina, francouzština nebo japonština.

Hu je kombinace designerského umění značky adidas a Williamsova světonázoru. Oba tyto aspekty jsou pozoruhodné a jejich kombinace vyústila v kolekci oblečení, za kterou stojí nejen design a móda, ale i hlubší symbolika.

Pozoruhodným výrobkem v této kolekci je především eskymácký kabát obohacený zipem a reflexními prvky. Boty adidas NMD se objevily nejen ve žluté barvě, ale také v červené, zelené, černé a blankytné. Model je vybaven standardní pěnou Boost a svršek je zhotovený z materiálu Primeknit.

adidas boty
adidas boty

Související stránky:

Puma Suede Platform – lifting klasického modelu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.