Jak si vybrat boty na golf?

5 (100%) 1 vote

Golf je sportovní disciplína, která vyžaduje vhodné vybavení. Stojí za to vědět, že v tomto případě se počítají nejen golfové hole, ale i vhodné boty. Golfová obuv by měla zajistit pohodlí během hry a při chození po golfovém hřišti. Níže uvedeme několik rad, které Vám pomohou vybrat si ideální boty na golf.

Jak si vybrat boty na golf?

Výběr vhodné golfové obuvi

Když jdete do obchodu za účelem koupě golfové obuvi, nezapomeňte si s sebou vzít ponožky, ve kterých chcete hrát golf. To Vám umožní vybrat si vhodnou velikost a předejdete tím riziku, že si pořídíte příliš malé nebo velké boty. Sportovní obuv musí být každopádně dostatečně přilnavá, v případě golfu to také platí. Důležitým prvkem u obuvi tohoto druhu jsou trny, které Vám zajistí dokonalou přilnavost na golfovém hřišti a umožní profesionální hru. Každý golfista si může zvolit mezi měkkými a tvrdými trny, kterým se v golfové terminologii říká „spikes“. Měkké trny jsou rozhodně lehčí a stojí za to poznamenat, že právě tento druh trnů vyžaduje většina golfových klubů. Je tomu tak proto, že měkké trny tolik neničí trávník. Oproti tomu tvrdé trny zajistí skvělou přilnavost k podloží a tímto i větší stabilitu polohy.

boty na golf
boty na golf

Vzhledem k tomu, že nikdo nám není schopen pokaždé zajistit příznivé počasí na golfovém hřišti, stojí za to pořídit si boty z voděodolného materiálu. Dobrou volbou mohou být boty z přírodní kůže, protože kromě voděvzdornosti zajistí i vhodnou cirkulaci vzduchu. Pro chladnější období si můžete pořídit zateplený model, protože i takové můžete na trhu najít.

boty na golf
boty na golf

Další věcí, které je potřeba si všímat, je vnitřek boty a podrážka. Nejlepší je vybrat si boty, které mají uvnitř měkké stélky a podrážky jsou zhotovené z pěny EVA. Boty musí být přizpůsobeny velikosti chodidla a určitě se hodí i určitý stupeň amortizace. Poslední záležitostí, i když pro mnohé stejně důležitou jako všechny výše zmiňované, je design obuvi. Stojí za to vybrat si boty, které budou ve shodě se stylem oblečení, které denně nosíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.