Jak zařídit, aby byly lodičky pohodlnější?

5 (100%) 1 vote

Po velké Silvestrovské party přichází čas na karneval! Dámy tradičně ke svým svátečním kreacím volí elegantní lodičky, které jak je známo, ne vždy dopřejí nohám komfort. Jak zajistit, abychom v nich protančili celou noc? Zde je několik rad, které přijdou vhod nejen na karnevalu a večírku, ale i na svatbách a jiných příležitostech.

 

Zaprvé: zvolte vhodný rozměr a střih bot

Předejít bolestivým puchýřům, otlakům a oděrkám můžeme již během vybírání bot na podpatku. Velmi častou příčinou nežádoucích puchýřů po večírku je špatně zvolený střih bot. Pokud je Vaše noha vpředu širší, nikdy pro Vás nebudou pohodlné špičaté lodičky. Stejně tak, pokud koupíte špatně vyvážené boty na podpatku, ve kterých bude chůze nepohodlná a tanec bude velmi problematický. Důležitý je také výběr odpovídajícího rozměru. Pokud máte nestandartní velikost nohy, můžete vyhledat značky, které šijí boty na zakázku nebo mají ve velikostních tabulkách půl čísla, díky čemu můžete lodičky ideálně přizpůsobit své noze. Na co si dávat pozor při výběru bot na podpatku?

-střih bot by měl pasovat tvaru nohy. Pokud máte nohu v oblasti prstů širokou, úzké boty do špičky budou opravdu špatnou volbou.

-výška podpatku a jeho tvar –  na podpatcích noha nikdy nebude v přirozené poloze, ale můžete ji poskytnout odpovídající podporu v nejnamáhavějších bodech. Největší význam má v tomto případě umístění podpatku a vyprofilování vnitřku.  Pokud boty již při zkoušení padají z noh nebo nepodporují nohu při chůzi, nepočítejte s tím, že se to změní.

-materiál, ze kterého je zhotoven svršek a vložka. Pokud obouváte lodičky na bosé nohy, určitě zvolte ty, které mají koženou vložku a svršek, což zabrání odírání noh.

Zadruhé: nikdy si neberte na večírek zcela nové lodičky

Je všeobecně známo, že nové boty je potřeba rozchodit! Nákup obuvi těsně před večírkem  není zrovna dobrý nápad. Pořiďte si vysněné lodičky minimálně týden před plánovanou akcí a procházejte se v nich doma! Pokud máte boty z kůže, můžete je dodatečně změkčit trochou vody, díky čemu se materiál lehce roztáhne a lépe se přizpůsobí tvaru nohy. Vhodné je rovněž vložit do bot roztahovák nebo nošení bot doma v hrubých ponožkách.

Zatřetí: zvažte pořízení vložky!

Někdy se stává, že lodičky i přes dobrý střih a precizní zpracování, odírají nohy nebo jsou nepohodlné. Takový problém se může vyskytnout například u žen, které denně nosí nízkou obuv, ale rovněž v případě, kdy má noha velmi specifický tvar. Pomoci mohou vložky a polštářky různého druhu. Před party je hodné investovat do malých nalepujících polštářků, které umístíme pod prsty nebo do měkké pěnové vložky přes celé chodidlo.

Začtvrté: použijte pudr, krém nebo deodorant na nohy

Kromě péče o obuv je vhodné se postarat rovněž o své nohy. Proto stojí za to používat takovou kosmetiku, jako je pudr, krém na nohy nebo tuhý deodorant. Díky tomu zabráníme vzniku bolestivých puchýřů a zapaření.

Pohodlné lodičky na večírek, to je sen každé ženy. A i přesto, že se rozhodnete pro boty té nejvyšší kvality, ujistěte se, zda Vám jistě poskytnou komfort. A pro jistotu si vezměte s sebou náplasti na odřeniny, které přijdou vhod v kritických situacích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.